Markýzy, zastínění teras

Markýzy jsou vhodným řešením pro zastínění teras, balkónů a zimních zahrad. Markýzy vás spolehlivě ochrání nejen před slunečními paprsky, ale díky speciální nepromokavé povrchové úpravě si poradí i s mírným deštěm.

Každá markýza je potažena akrylovou látkou naimpregnovanou ochranným přípravkem. Ten ji chrání před promoknutím a znečištěním. Kvalitní materiál a zpracování zaručují dlouhou životnost markýzy a její stálou barvu. Vyberte si z množství dekorů takovou markýzovou látku, která se bude na vaši terasu nebo váš balkon hodit nejlépe.

Markýzy, pergoly a stínění zimních zahrad

markýza

Konstrukce je vyrobena z kvalitních slitin práškově lakovaných v základních odstínech. Mimo standardního provedení markýz je možné zvolit ze systému polokazetového a kazetového provedení, kdy je látka kryta a chráněna před povětrnostními vlivy. V nabídce máme markýzy, které používají systémy a látky od předních evropských výrobců. Látky jsou vyrobeny ze 100% akrylového vlákna s UV stabilizátorem a antistatickou úpravou, navíc jsou chráněné impregnací proti vodě a plísni. Ze široké škály látek a barevných provedení konstrukcí si vybere i nejnáročnější zákazník. Různé typy úchytů umožňují montáž na jakýkoliv nosný systém – zdivo, zateplená fasáda, dřevěný krov nebo pergoly, hliníkové, plastové nebo dřevěné zastřešení zimních zahrad. K vybraným typům je možné dodat výsuvný volán který ještě více zvýší stínicí schopnosti markýzy.

Kloubové markýzy

v sobě spojují jednoduchost, kvalitu i příznivou cenu. Tento typ markýz je velmi oblíbený a můžete ho vidět jak u rodinných domů, tak u obchodů či restaurací. U kloubových markýz je látka navinuta na hřídeli a může být chráněna stříškou. Vysouvání zajišťují předepnutá ramena.

Kazetové markýzy

Záleží vám u markýzy na kvalitě, dlouhé životnosti a luxusním vzhledu? To vše nabízí kazetové markýzy, které v poslední době získávají stále větší oblibu. Kazetové markýzy vás nejen spolehlivě ochrání před sluncem, ale také budou krásnou ozdobou vašeho domu. Hlavní výhoda kazetových markýz spočívá v tom, že látka je v době nepoužívání chráněna před vlivy počasí a zůstane déle v perfektním stavu.

Markýzy – ovládání

Ovládání může být ruční-odnímatelnou klikou nebo elektro pohonem s možností rozšíření o dálkové ovládání a větrné čidlo které v silném větru zatáhne markýzu aby nedošlo k jejímu poškození.

Pergoly a stínění zimních zahrad

zastínění terasy, pergola

Každá chvilka s rodinou na zahradě se stane vzpomínkou, kterou si chcete uchovat. Ať už bude svítit nebo pršet, pod pergolou či v soukromí zastíněné zimní zahrady vás počasí nepřekvapí.

Každá naše venkovní pergola má elegantní konstrukci a působí jako designový doplněk zahrady. Ochrání před sluncem i deštěm. Střecha může být tvořena jednotlivými lamelami, které se dají natáčet či zcela uzavřít i před deštěm. Druhou variantou je střecha tvořena látkou s UV filtrem. Nabízí možnost libovolného sklopení látky v závislosti na výšce slunce.

Pergoly - Bez nosné konstrukce

Tento typ stínění je určen pro podvěšení na konstrukci zimní zahrady. Tedy je určena k montáži pod ochrannou stříšku. Látku s UV filtrem lze stáhnout do krycího boxu, který ji chrání před ušpiněním či poškozením. Vysouvání markýzy je řízeno motorem.

Pergoly - s nosnou konstrukcí

vyrábí se jako samostatně stojící nebo s podpěrným systémem v přední části.

Vlastnosti markýz

  • vhodné na terasy rodinných domů nebo balkonů
  • široká nabídka barev a typů látek
  • kvalitní evropské komponenty
  • U vybraných typů markýz dodací doba 14 dní
  • Pergoly a stínění zimních zahrad s nosnou konstrukcí nebo bez
  • voděodolné a chráněny proti špíně
  • S nosnou konstrukcí nebo bez
  • záruka 4 roky

Vzory

Kloubové markýzy

Kazetové markýzy

Odstíny

barevnost markýz Pro Klienty hledající vrata výjimečných barev jsme připravili nabídku více než 200 barevných odstínů z RAL palety. Moderní technologie nám umžňují získat povrchy se strukturou a barvou přírodních odstínů dřeva a také jiných odstínů, které nejsou v paletě RAL obsaženy.

barva ral markýz
Bílá | RAL 9016
barva ral markýz
Stříbrná | RAL 9006
barva ral markýz
Tmavěhnědá | RAL 8017
barva ral markýz
Světlenědá | RAL 8014
barva ral markýz
Světle šedá | RAL 7035
barva ral markýz
Antracitová šedá | RAL 7016
barva ral markýz
Zelený | RAL 6005
dekor dřeva na markýzech
Zlatý dub
dekor dřeva na markýzech
Ořech