Posuvné brány

Posuvné brány jsou pro své vlastnosti velice oblíbeným typem vjezdových bran. Nejsou náročné na údržbu a můžete si být jisti spolehlivým chodem i za nepříznivých podmínek, jako je sněžení, vysoká prašnost, spadané listí apod. Nezužují šířku průjezdu a zasouvají se podél oplocení.

Samonosné brány

Samonosné brány jsou nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším typem vjezdových bran díky téměř nulové náročnosti na údržbu. Křídlo je nesené a pohybuje nad povrchem vjezdu, což zaručuje správnou funkci za jakéhokoliv počasí. Výhodou tohoto systému je, že nezasahuje do vjezdového prostoru jako křídlové brány. Je však nutné počítat s bočním prostorem pro vysunutí brány. Vjezdová brána je pomocí pohonu a nosné konstrukce vynesena mimo vlastní průjezd.

Pojezdové brány

Posuvná pojezdová brána se otevírá stejně jako u samonosné brány do strany, ale s tím rozdílem, že na zemi se pohybuje po předem zabetonované nebo šroubované kolejnici.

Teleskopické brány

Obě varianty je možné vyrobit v teleskopickém provedení pokud není pro otevření brány na straně dostatečný prostor.

Teleskopické posuvné brány jsou moderním řešením vjezdu na pozemek rodinných domů, ale také průmyslových objektů. Teleskopickou bránu je vhodné využít pokud není na pozemku dostatečný prostor pro odsunutí klasické samonosné brany. Teleskopická brána je spolehlivý bezúdržbový systém. Skládající se ze dvou posuvných křídel, které se při otevření složí na stranu za sebe. Hlavní výhoda spočívá v úspoře bočního prostoru. Postačí jen polovina délky brány pro otevření, kde samonosná teleskopická brána zajíždí.

Výhodou tohoto systému je, že nezasahuje do vjezdového prostoru jako křídlové brány. Jsou tedy vhodné na pozemky ve stoupání, kde terén nedovoluje otevření křídel. Je však nutné počítat s bočním prostorem pro vysunutí brány.

Díky našim zkušenostem jsme schopni navrhnout atypické řešení např. integrovanou branku do křídla brány nebo teleskopické samonosné brány. Teleskopické samonosné posuvné brány jsou ideálním řešením pokud není možné z nedostatku prostoru použít jak standardní samonosnou posuvnou bránu tak křídlovou bránu.

posuvné brány

Rolovací vrata
Rolovací vrata

Vzhled samonosné posuvné brány

Konečný vzhled samonosné posuvné brány, branky a oplocení je závislý na přání a vkusu zákazníka. Soulad plotu, branky a samonosné posuvné brány s celkovou charakteristikou domu či pozemku můžete zajistit zvoleným barevným řešením. Vybírat můžete z nabídky dle vzorníku RAL nebo barev s hrubou strukturou - kovářských barev. Připravené vzory výplní vám umožní vybrat si takové řešení, které přesně zapadne do architektury vašeho domu nebo si můžete vybrat pro bránu individuální výplň.

 • Provedení bez výplně – s přípravou pro osazení dřevěných či plastových latí.
 • Provedení s kovovou výplní – jednoduché moderní, nebo kované motivy.
 • Výplně tahokov – skvěle se doplňují s moderní architekturou.
 • výplně 3Dpletivo 2Dpletivo, dřevěné nebo PVC latě

Komfortní způsob ovládání samonosné posuvné brány zajistí široká škála pohonů NICE, SOMFY a HÖRMANN. Všechny naše pohony mají ve standardu zátěžový spínač který zastaví pohon při nárazu na překážku. Bezpečnost můžete zvýšit majákem a optozávorou, která zabrání pohybu křídla pokud stojí v její dráze překážka. Brány je možné ovládat přes webové rozhraní chytrými telefony.

Zárukou kvality a bezúdržbovosti je žárové pozinkování, díky kterému takto ošetřené konstrukce přežijí i několik generací.

Vlastnosti samonosných posuvných bran

 • nosná konstrukce samonosné posuvné brány je usazena v základech pomocí základových šroubů
 • brána se pohybuje několik centimetrů nad podložím, díky tomu není ničím blokováno
 • výplň mohou tvořt ocelové profily nebo pruty, dřevo čí jiný Vámi vybraný materiál
 • Nosný C profil je připevněn ke křídlu brány. Pojízdná kolejnička je vyráběna bezodpadním způsobem z pozinkového plechu - tento unikátní výrobní postup jednoho z nejdůležitějších prvků samonosných posuvných bran zaručuje funkční, plynulý a tichý provoz brány.
 • pojízdná komponenta v kolejničce - 95x85 [mm]
 • brány mohou být montovány na dva nebo tři montážní šrouby

Funkčnost a bezpečí

rolovací vrata

PROVĚŘENO POČASÍM

Proces zinkování je v souladu s evropskou normou PN-EN ISO 1461, která zaručuje odpovídající kvalitu zinkovaných výrobků. Zinkovaný povlak je odolný vůči vysokým i nízkým teplotám a UV záření. Díky těmto vlastnostem zaručuje optimální antikorozní ochranu ocelových povrchů.

rolovací vrata

OCHRANA

Zinkování je ekonomicky efektivní technikou nejen v procesu vytváření, ale i používání. Zinkovaná oplocení nevyžadují téměř žádnou údržbu mnoho let. V průběhu životnosti se není nutné starat o zabezpečení jednotlivých prvků pomocí drahých prostředků, které je třeba používat u tradičních oplocení. Zinkovaná ocel může být recyklována, neznečišťuje a ani nezatěžuje životní prostředí.

rolovací vrata

SYSTÉM DUPLEX

Jde o kombinaci vlastností zinkového povlaku a finálního laku. Vzájemné spojení žárového zinku a polyesterové barvy značně prodloužuje životnost oplocení. Můžete být tak jisti, že po celou dobu životnosti brány v jakýchkoli povětrnostních podmínkách bude mít Vaše oplocení stále atraktivní vzhled.

rolovací vrata

ZÁRUKA

Konstrukce pojezdových bran, branek, a plotových dílců dodáváme s antikorozní povrchovou úpravou v provedení žárový zinek. Zinkový povlak se získává při ponořování chemicky očištěné konstrukce v tekutém zinku. Tato úprava chrání prvky oplocení před korozí celá desetiletí. Povrchové úpravy je možno vybírat z kvalitních kovářských barev a také nástřiků dle stupnice RAL.

Vzory

Classic

modern vzor

Systém MODERN

Inspirující modernita

Systém MODERN
rolovací vrata

Systém LUX

EFEKTNÍ ELEGANCE

Systém LUX
rolovací vrata

Systém PREMIUM

PRO INDIVIDUALISTY

Systém PREMIUM

rolovací vrata

Systém STYLE

UŠLECHTILOST LINIÍ

Systém STYLE
rolovací vrata

Systém VARIO

KLASICKÁ GEOMETRIE

Systém VARIO
classic vzor

Systém CLASSIC

HARMONICKÝ MINIMALISMUS

Systém CLASSIC

rolovací vrata

Systém BASIC

SÍLA JEDNODUCHOSTI

Systém BASIC

Odstíny

Pro Klienty hledající vrata výjimečných barev jsme připravili nabídku více než 200 barevných odstínů z RAL palety. Moderní technologie nám umožňují získat povrchy se strukturou a barvou přírodních odstínů dřeva a také jiných odstínů, které nejsou v paletě RAL obsaženy.

Standardní barvy bran

barva ral samonosných posuvných bran
Modrá | RAL 5010/MAT
barva ral samonosných posuvných bran
Tmavě zelená | RAL 6005
barva ral samonosných posuvných bran
Antracit | RAL 7016
barva ral samonosných posuvných bran
Šedivá | RAL 7030/MAT
barva ral samonosných posuvných bran
Světle hnědá | RAL 8014
barva ral samonosných posuvných bran
Tmavě hnědá | RAL 8019
barva ral samonosných posuvných bran
Černá | RAL 9005/MAT i MAT STRUKTURA

Nestandardní barvy

barva ral samonosných posuvných bran
Červená | RAL 3005/MAT
deko samonosných posuvných bran
Šedivá | RAL 7040/MAT
barva ral samonosných posuvných bran
Hnědá | RAL 8017/MAT
barva ral samonosných posuvných bran
Bílá | RAL 9016/MAT
dekor samonosných posuvných bran
Modern graphite

Speciální barvy

barva ral samonosných posuvných bran
Antracit
barva ral samonosných posuvných bran
Litina
dekor dřeva na samonosných posuvných branech
Křemen
barevnost ssamonosných posuvných bran
RAL paleta